Як подрімати на роботі (і не потрапити під гарячу руку шефа)

Як подрімати на роботі й не попастися босу? Найкращі трюки для таємного сну!

Як подрімати на роботі (і не потрапити під гарячу руку шефа)

Із кавою в одній руці та нескінченними дедлайнами в іншій, більшість людей на роботі мріють не про премію в кінці року, а про солодку дрімоту посеред робочого дня. На жаль, боси не завжди оцінюють наше прагнення зберегти бадьорість і розумову продуктивність за допомогою короткого «сонного ритуалу». Тож як же підзарядитися, коли очі злипаються, а керівник упевнений, що ви трудитеся, мов бджола? Ловіть кілька веселих (але водночас перевірених) порад.

Зрозумійте себе: чи хропете ви, бува?

Перед тим як шукати таємну схованку для сну, варто провести чесну самодіагностику:

Хропіння: Якщо ви хропете, мов ведмідь узимку, жодна секретна комірчина не врятує. Подумайте, як це можна приховати.

Розмови уві сні: Якщо ви обговорюєте робочі проекти або зізнаєтеся у любові колезі просто уві сні – краще подрімайте десь, де вас точно ніхто не почує.

Рухи уві сні: Якщо ви перевтілюєтеся в мула чи кішку й починаєте дригати ногами, шукайте місце з достатнім простором і мінімумом свідків.

Оберіть оптимальну тривалість сну

Існує справжня наука про дрімання:

20–30 хвилин: Це ідеальна тривалість, аби прокинутися свіжим та бадьорим, без ефекту «невідомо, який сьогодні рік».

90 хвилин: Якщо ви таки заснули глибше, приготуйтеся до того, що вам треба буде спати довше – в середньому півтори години. Інакше прокинетеся в стані, коли не пам’ятатимете, хто ви, де ви і навіщо.

Головне – поставити будильник. Якщо вібрація чи гучний сигнал занадто ризиковані, можете вдатися до трюку Сальвадора Далі: тримайте в руці предмет (скажімо, ключі), який гучно впаде, щойно ви заснете і послабите хватку. Це безпрограшний спосіб само-будильника!

Додайте кави в свій «сонний» мікс

Звучить абсурдно: пити каву перед сном. Але є фокус: організму потрібно близько 20 хвилин, щоб «увімкнути» кофеїн. Тож, якщо ви вип’єте каву й одразу подрімаєте 20 хвилин, прокинетеся саме в той момент, коли кофеїн почне діяти. Результат? Подвійна бадьорість і шанс видати робочий «перфоменс» рівня генія.

Обираємо місце дислокації: топ-4 варіанти

1. Автомобіль

Якщо ви їздите на роботу машиною, цей варіант майже ідеальний. Придбайте невеличку подушку і плед, щоби створити собі зону затишку. Машина непогано ізолює від офісного гамору. Головне – запаркуватися подалі від вікон боса.

2. Порожні конференц-зали

Можна «забронювати» кімнату для важливого дзвінка. Хоча насправді ви зручно вмоститеся в кріслі і налаштовані на ~30 хвилин «глибоких роздумів». Ловіть лайфхак: увімкніть звук якихось ділових переговорів (запис чи відео з клавіатурним стуком) – і ніхто не здивується вашій «надто вже зосередженій» позі.

3. Порожні кабінети

Якщо у вашому офісі ще є «кабінетний» формат, а не скрізь скляні стіни, знайдіть кімнату, де «тимчасово ніхто не сидить». Зачиняєте двері, лягаєте на диван або хоч на килим – і готово. Поставте щось на ручку дверей, що впаде з тріском, коли хтось захоче увійти.

4. Прямо за столом

Найризикованіший варіант, особливо якщо ви працюєте в опен-спейсі. Потрібно спланувати, як сховатися під стіл так, щоб вас не помітили. Якщо все ж застукають, намагайтеся зробити вигляд, що ви шукали ручку або «підключали роутер».

5. Запасний план: прикривайтесь легендою

Якщо все пішло не за планом і хтось помітив вас у «позі морського котика», намагайтеся викрутитися:

• «Я відчув різкий біль у спині, вирішив виконати вправу з йоги».

• «Тренував нову техніку медитації, щоби підвищити ефективність».

• «Збирався вимкнути розетку! Аж бачите – нагнувся, задрімав, ну таке…»

Звісно, гумор підходить не для всіх роботодавців, тож будьте обережні зі своїми поясненнями.

Підсумок

Дрімання на роботі може бути не тільки порятунком для вашого мозку, а й інструментом підвищення продуктивності. Головне – робити це правильно:

1. Обирати безпечне місце.

2. Контролювати час (20 хвилин або цілих 90).

3. Мати план «Б», якщо потрапите в поле зору керівника.

І пам’ятайте: якби боси знали, який із вас буде енергійний і геніальний працівник після короткого денного сну, вони б самі виділили щоденну «сієсту» в розкладі! Тому повертайтеся до роботи бадьорими й готовими підкорювати трудові вершини (посміхаючись, бо ви щойно відпочили). Будьте пильні — і солодких вам снів!